Novinky:

Nečekaný zvrat(SasuTema): 9. díl
Začít znovu: 5. díl
Uchiha Sasuke do ředitelny!(ItaSasu, SuiSasu): 3. díl
Grellovy červené strasti: 3. díl
Rande (Takuya Uehara x Yuya Matsushita, Shohei Miura x Yusuke Yamamoto): jednorázovka
Autogram (Takuya Uehara x Yuya Matsushita): jednorázovka
Závislost II (Yusuke Yamamoto x Yuya Matsushita): 1. část, 2. část
Do náruče smrti (Takuya Uehara x Yuya Matsushita): drabble

Píše se:
Zkusím se hecnout.. A napsat Začít znovu anebo Sasánka v ředitelně.. Když o ně vidím zájem.. Držte mi palce, ať něco sesmolím.
+dalších 19 nápadů na povídky na Takuyu a Yuyu :3 (z toho 3 rozepsány)
++jedna na Yuyího a Shouga čeká v pořadníku :3
+++nějaké další shippy s Yuyím :3 (3)
++++1 na Miuru a Yusukeho x3

Nečekaný zvrat 5

9. prosince 2012 v 15:00 |  Nečekaný zvrat
A máme tu druhý advent, to znamená slíbený 5. díl Nečekaného zvratu. :) Snad do příští neděle stihnu dopsat tu chaloupku.
Jinak, v tomto dílu se toho nijak moc neuděje, je spíš takový o něco oddechovější, ale za to jsme konečně přesáhli tisíc slov! :D
EvilBanana vzkazuje, abyste si tento díl užili a ať máte trpělivost.Uvnitř chaloupky to nevypadalo nijak zvláštně. Zkrátka tak, jak by se podle zevnějšku dalo očekávat. Podlaha i většina nábytku byla ze dřeva. Na druhé straně místnosti byla jedna menší postel a v levém rohu od dveří byla taková menší jednoduchá kuchyňka. Uprostřed místnosti stál obyčejný dřevěný stůl, na němž nebylo nic, kromě jedné petrolejové lampičky, kterých jsme mohli několik dalších nalézt rozmístěných po místnosti, aby bylo dostatečně světla. U stolu stály dvě židle. Na jedné z nich seděl nějaký starý vousatý dědeček.
"Buďte tady vítání," přivítal je náhle a pokynul jim, aby šli dál. "Návštěvy moc často nemívám", dodal ještě, když už byli oba uvnitř a odložili si.
"Moc děkujeme, že tu můžeme zůstat, nevím, co bychom bez vás teď dělali," řekla Temari. Sasuke na to jen přikývl.
"Tady máte nějaké staré oblečení," řekl a podal jim jakési starší oblečení, "není to nic moc, ale alespoň je suché," dodal ještě a šel směrem ke kuchyňce. Oba se mezitím převlékli a dali si sušit své mokré oblečení. To už se ale stařík vracel se dvěma miskami s nějakou polévkou.
"Tady máte, jistě musíte být i hladoví," řekl a položil obě misky na stolek.
"Děkujeme," usmála se Temari a bez váhání začala jíst. Jenže Sasuke nevypadal, že by se k jídlu nějak extra měl. Chvilku jen tak zíral do misky a sem tam zabloudil očima k Temari. Neváhal kvůli tomu, že by snad neměl hlad nebo ta polévka připomínala bláto z louže, to vůbec ne. V žaludku už mu kručelo a pokrm vypadal opravdu chutně, Sasuke byl spíš jen opatrný. Sice ten stařík nevypadal nijak nebezpečně, ale radši nikoho nepodceňovat. Člověk nikdy neví. A kdo ví, kdo všechno je spolčený s Orochimarem. Nakonec se ale teda Sasuke taky odhodlal a pustil se do jídla. Stařík mezitím přešel k oknu a podíval se ven.
"To je ale nečas. Do toho by ani psa nevyhnali," zakroutil hlavou a otočil se zpět na Sasukeho a Temari. "Co vy jste vlastně dělali v takovém počasí venku, mládeži? A ještě ke všemu v lese?"
"Cestujeme do jedné vesnice, už docela dlouho," řekla Temari narychlo aby hned mohla zase jíst. Polévka jí velice chutnala, už dlouho takovou neměla. Sasuke taky vypadal spokojeně, ale neříkal nic. "Kdybyste chtěli přidat, stačí říct," dodal ještě stařík, "všeho mám dost." Oba dojedli, ale přidat už nechtěli, aby prý nebyli na obtíž. Stařík jim tedy šel ukázat, kde budou spát. Po starých schodech, po kterých nikdo už dlouho nechodil, podle toho, jak byly zaprášené, vyšli nahoru na půdu. Bylo tam jen seno.
"Nic lepšího tu bohužel nemám," řekl stařík.
"To vůbec nevadí, jsme rádi, že můžeme být vůbec v suchu," řekla Temari a lehla si na největší a asi i nejměkčí kupku sena. Sasuke staříkovi poděkoval za jídlo a taky si lehnul. Stařík zeslabil světlo v lucerně a šel zase dolů.
"Budeme v noci dávat pozor, vždy se po hodině prostřídáme," zašeptal Sasuke, "i když je ten stařík milý, jistota je jistota." Temari souhlasila a chtěla si vzít první hlídku. Sasuke jí však řekl, ať si nejdřív odpočine a on že ji vezme jako první. Temari nezbylo než souhlasit, a tak pomalu usnula.
Sasuke prostě jen zíral do stropu s rukama za hlavou. V duchu si plánoval, jak budou v cestě pokračovat. Prvním jejich cílem bylo samozřejmě dostat se do oné vesnice, kde si seženou nějaké jídlo, peníze, ostatní potřebné věci a pár nocí zde přespí. V této vesnici patřil jeden z domů Uchiha klanu, takže teď byl vlastně Sasukeho majetkem. I tak se tam ale nehodlal zdržovat více než týden, Orochimarovi poskoci jim už určitě byli v patách. A potom? Kam půjdou potom? Už ho nenapadalo žádné místo, kam by se mohli vydat. Asi se budou jen tak bezcílně potulovat světem, dokud se nezbaví Orochimara a nebudou se moci někde usadit, kde by společně mohli vést spokojený život. Po této myšlence si ovšem Sasuke vzpomněl na svého staršího bratra a pomstu, kterou musí vykonat. Zakroutil hlavou. Teď se nemohl zabývat pomstou. Ne, že se na ni rozhodl vykašlat úplně, to v žádném případě, ale musel ji odsunout do pozadí. Ani v nejmenším neměl tušení, kde by měl Itachiho hledat. Ale teď se hlavně museli s Temari dostat do bezpečí. Už nebyl sám, nemohl takhle zbytečně riskovat oba jejich životy. Hledání a následná pomsta Itachimu se tedy mohla uskutečnit až po zbavení se Orochimara, nejlépe jeho zabití. Doufal, že nejsou pronásledováni nebo spíš, že pronásledovatelé nejsou moc blízko. Už pomalu usínal, když v tom zaslechl zavrzání. Okamžitě byl ve střehu ale jen aby zjistil, že jej Temari střídá.
"Běž si lehnout, potřebuješ odpočívat, ještě nejsi úplně v pořádku od té otravy," řekla a poslala jej na kupku sena, na které před chvilkou ležela. Byla to pravda a tak mu nezbylo než poslechnout a lehnout si. Spal během deseti vteřin.
Temari se jen pousmála a zahleděla se do zdi. Taky se jí hlavou honily myšlenky o Orochimarovi nebo někom podobném, kdo by je mohl přepadnout. Potom ji ale napadlo něco docela jiného. Vzpomněla si na svoji vesnici a co si ostatní myslí o tom, že jen tak zmizela. Nenapadlo ji však ani v nejmenším, že by se vracela. Odešla proto, aby byla se Sasukem a toho by neopustila, ani kdyby měla zemřít. O tomto nakonec přemýšlela docela dlouho, až už začínala usínat.
"Haló, Sasuke vzbuď se, můžeš to vzít zase za mě? Už potřebuju odpočinek," řekla Temari a jemně drcla do spícího Sasukeho. Ten jen něco zamumlal, potom ale otevřel oči, a když mu docvaklo, co po něm Temari chce, mlčky přikývl a pomalu vstal. Usadil se na poměrně pohodlně vypadajícím místě u jedné ze stěn, o kterou se opřel zády. Chvilku pozoroval usínající Temari, potom ale sám zavřel oči. Ale neusínal. Ostatní jeho smysly měl i nadále v pozoru, kdyby něco. Po nějaké době ovšem opět oči radši otevřel, málem už totiž zase usnul. Plánoval zůstat na hlídce už po zbytek noci, až do rána, Temari už budit nechtěl, když se však blížilo ráno, oči se mu, i když nechtěl, začaly zavírat, tak šel přece jen tu Temari vzbudit. Nebylo by zrovna nejlepší, kdyby usnul jen tak, uprostřed cesty, takže když se mu podařilo Temari probrat, ještě na nějakou tu hodinku se propadl do říše snů.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 zelvicka7 zelvicka7 | E-mail | Web | 9. prosince 2012 v 17:39 | Reagovat

Hezká kapitola. Už pár dní je na mém blogu další kapitola povídky pro tebe (NMAJTV), jen pro informaci. :-)

2 Lour-y Lour-y | Web | 10. prosince 2012 v 16:05 | Reagovat

hezké.. :) Musím si jít přečíst minulé díly... :DD A ano, je taková oddychová :D :) Temari, to je hezké jméno :DD :) No, tak se těším na ddalší díl :)

3 endaria endaria | Web | 13. prosince 2012 v 14:39 | Reagovat

ja som sa už aj modlila aby sa mi Slenderman neobjavil! :D:D:D

4 Melloe-chan Melloe-chan | 14. prosince 2012 v 19:12 | Reagovat

To je taaaaaaaaaaak sasutema, uplně jsi mě tím nakazila chajzle :DDD je to supr povídka, a ty napíšeš další díl, protože ti to nařiyuje melloe-chan i sui, deidara, sakon, ukon....a ti další co jsou v ledničce :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama