Novinky:

Nečekaný zvrat(SasuTema): 9. díl
Začít znovu: 5. díl
Uchiha Sasuke do ředitelny!(ItaSasu, SuiSasu): 3. díl
Grellovy červené strasti: 3. díl
Rande (Takuya Uehara x Yuya Matsushita, Shohei Miura x Yusuke Yamamoto): jednorázovka
Autogram (Takuya Uehara x Yuya Matsushita): jednorázovka
Závislost II (Yusuke Yamamoto x Yuya Matsushita): 1. část, 2. část
Do náruče smrti (Takuya Uehara x Yuya Matsushita): drabble

Píše se:
Zkusím se hecnout.. A napsat Začít znovu anebo Sasánka v ředitelně.. Když o ně vidím zájem.. Držte mi palce, ať něco sesmolím.
+dalších 19 nápadů na povídky na Takuyu a Yuyu :3 (z toho 3 rozepsány)
++jedna na Yuyího a Shouga čeká v pořadníku :3
+++nějaké další shippy s Yuyím :3 (3)
++++1 na Miuru a Yusukeho x3

Vynikající sluha, ale zlý pán

7. května 2014 v 17:15 |  Jednorázovky - ostatní anime
Po nějaké době se zase hlásím! Byla jsem ukecána, abych sem hodila svou slohovku z listopadu - charakteristika Sebastiana Michaelise. No co, tak alespoň tu něco bude ^^ Osobně jsem na ni pyšná, moje nejpovedenější slohová práce. :3
A jen teda....závěr berte s rezervou, tohle není finální verze. Tu má u sebe jen učitelka a tam je ten závěr poměrně jinak.. Až se k ní dostanu, upravím to. ^^



Rozhodla jsem se, že budu charakterizovat mou druhou nejoblíbenější postavu z anime a mangy Kuroshitsuji, Sebastiana Michaelise. Jedná se o až nadpřirozeně talentovaného komorníka rodiny Phantomhive, respektive jediného žijícího člena, dvanáctiletého Ciela. Sebastiana jen tak nepřehlédnete, drtivé většině lidí připadá totiž nápadně hezký. Nebo je to možná jeho výškou, která činí 185 centimetrů, tudíž obvykle o něco málo převyšuje ostatní. Má o trochu delší černé vlasy zhruba do poloviny krku. Nejnápadnější jsou na něm však jeho rudě žhnoucí oči. Na tváři většinou drží nicneříkající výraz, z kterého je složité cokoliv vyčíst, nebo přehnaně milý úsměv, který může působit až ironicky. Svou štíhlou postavu nejčastěji obléká do bílé košile, šedé vesty a černých kalhot a fraku. Určitě také nesmíme zapomenout na kravatu a bílé komornické rukavičky, které sundává jen velmi výjimečně. Vše samozřejmě vždy čisté a pečlivě upravené. Když nikam nespěchá, jeho chůze je většinou pomalá, za loudavou by se však označit nedala. Chodí vzpřímeně.

Pokud byste měli šanci se Sebastianem mluvit či dokonce byli pozváni do Phantomhivského sídla, jistě si tohoto sluhu oblíbíte. Na první pohled působí totiž jako milý, slušný, talentovaný, laskavý, trpělivý, vzdělaný, skromný a schopný zhruba pětadvacetiletý muž mluvící vždy spisovně, který by se pro blaho hostů přetrhl. Nejdůležitější je pro něj však bezpečí jeho pána, kterému, jak slíbil, bude věrně sloužit až do samého konce. Není ovšem takový, že by jen tupě poslouchal rozkazy, jeho pověstné "Yes, my lord" od něj pokaždé neuslyšíte. Když je přesvědčen, že to bude pro mladého pána lepší, udělá klidně naprostý opak toho, co mu bylo nakázáno. Jinak samozřejmě plní všechny úkoly zodpovědně a bezchybně. Není možné, aby Sebastian někdy udělal něco špatně.

Zdání klame. Nejdůležitějším faktem o Sebastianovi je, že to není člověk, ale démon, který si jen připravuje svou večeři. A tou je duše Ciela Phantomhiva, s níž je svázán kontraktem, a až si hrabě splní svůj cíl, Sebastian se konečně nají. Ačkoliv byste tomuto komorníkovi rozhodně nehádali víc jak třicet let, podle všeho mu musí být víc než pět tisíc. Jeho skutečná podoba je také jiná, nikdy ale nebyla ukázána. V jistých okamžicích je na něm moc dobře poznat, že je bytostí z pekel. Ať už jen v gestech a výrazech, jako jsou různé úšklebky nebo i ve svých frázích, kde tuto skutečnost často dost okatě naznačuje, tak také hlavně v soubojích. Ne ovšem proti ubohým pěšákům, kulky z pistolí umí totiž Sebastian jednoduše pochytat a ještě je vrátit daleko přesněji a účinněji. Na přeživší poté většinou vytáhne kuchyňské nože, pokud se mu ještě vůbec někdo odváží postavit do cesty. V tomto případě pracuje naprosto bez emocí. Jiné je to ovšem u protivníků, kteří jsou na podobné úrovni a souboj s nimi není tak jednoduchý. To je vidět, že v případě, kdy vyhrává, je tím krvelačným démonem, kterému způsobuje nevýslovné potěšení, když může někomu ublížit. Například se doslova vyžíval ve šlapání po hlavě Grella Sutcliffa, kterého by býval velmi rád rozřezal motorovou pilou, kdyby mu v tom nebylo zabráněno. Jinak je Sebastian vlastně i docela namyšlený a není schopný přenést přes srdce, když se někomu něco povede líp, než jemu. Sice se snaží nijak nedat najevo, že ho to štve, ale stejně po zbytek dne vraždí dotyčného pohledem. Tato situace ovšem zrovna nijak často nenastane, mluvíme tu přece o démonovi. Před hosty a i ostatními se většinou přetvařuje, takže bych byla v jeho přítomnosti na pozoru. I když se na vás mile usmívá, je možné, že právě přemýšlí o tom, že kdyby mohl, hned teď vám zlomí vaz.

Ono to vypadá, že má snad ostatní služebnictvo rád a vybrané osoby považuje za přátele. Není to tak. Kdyby se jim něco stalo, jemu je to úplně jedno. Jediné věci, pro které má Sebastian skutečně slabost, jsou Cielova duše a kočky. Těžko říct, na čem lpí víc. Troufám si ovšem odhadovat, že spíše na těch kočkách. Když se nějaká objeví, je jí okamžitě učarován natolik, že ignoruje i svého pána. Cituji jeho slova z jedné takové situace: "Ta kulatá očka, která nemají ani ponětí, co ošklivého se na tomto světě děje. Ten huňatý ocásek, který svým pohybem vábí lidské oko. Tlapky, které ukazují, jak jsou ta koťátka nevinná." A jistě by se rozplýval i dál, kdyby nebyl Cielem hlasitě upozorněn na to, za jakým účelem do Londýna dorazili. Naopak nemá moc v lásce neschopnost ostatního služebnictva a největším problémem světa jsou podle něj psi. Také zrovna nemusí Bohy Smrti, tady se však jedná o vzájemnou nenávist přetrvávající už hodně dlouho. Speciálním případem je ovšem již zmíněný Grell Sutcliff, kterého Sebastian doopravdy nemůže vystát. Chudák se totiž stal hlavním objektem zájmu této červenovlasé smrtky, tudíž i terčem všemožných nechutných narážek a vysloužil si přezdívky Sebby, drahoušek, zlatíčko a další podobné.

Jakožto komorník rodiny Phantomhivů by měl být schopen dokázat cokoliv. A v jeho případě můžeme s čistým svědomím vynechat ten podmiňovací způsob. Pro něj totiž není snad nic nemožné. Své každodenní povinnosti, jako je příprava jídel, a protože se nacházíme v Anglii, tak i čaje, perfektní úklid celého panství, kdy musí být nádobí a všechno sklo pečlivě vyleštěné, polštářky načechrané, skvrny vyčištěné a vše zbaveno prachu do posledního smítka, a navíc starání se o mladého pána, který už se sám neumí ani převléknout, zvládne i se zavázanýma očima. S jedním okem zavřeným dokáže uklidit nepořádek po šéfkuchaři, služce a zahradníkovi, kteří jsou tam snad jen na okrasu a bez nich by měl Sebastian o starost míň. Pokud dostane za úkol něco většího, než přinést svému pánovi čokoládový zákusek, plní tyto rozkazy většinou přes noc. Démoni totiž nikdy nespí. Jednou měl za úkol sestavit seznam všech podezřelých v případu Jacka Rozparovače a vyslechnout je, což stihl dřív, než se Ciel vrátil sám z města, kde svému komorníkovi toto zadal, a to už jej Sebastian očekával v sídle s připraveným čajem a samozřejmě splněným rozkazem. Nebylo by od věci zmínit, že boje jsou pro něj snad už na denním pořádku, mladý pán se totiž zřejmě velmi rád nechává unášet všemožnými existencemi. Sebastian si občas hraje i na učitele, to když se nějaký z Cielových najatých nemůže dostavit. Komorník tehdy doplňuje svůj vzhled o brýle, nejspíš aby působil vážněji. Umí naučit snad všechno, od matematiky, přes hru na housle, až po vídeňský valčík.

Sebastiana jsem si vybrala hlavně kvůli jeho zajímavé a pestré povaze. Pod jeho jménem si stále vybavím toho hodného komorníka, je celkem složité spojit si totiž jeho dvě naprosto odlišné osobnosti do jedné. Kdyby však existovala jen jedna jeho stránka, jeho charakter by nebyl natolik zajímavý, působil by tuctově. On sice patří mezi mé nejoblíbenější postavy, ale jsou tady i lepší. Vždyť není důvod kolem něj dělat zbytečný povyk. Je to přece jen nějaký komorník.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kolik lidí se naklonuje?

Kage Bunshin no Jutsu!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama